İşlem Rehberi

1.KAPSAM

İşbu İşlem Rehberi 26.08.2015 yayım tarihli ‘Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik’ gereğince hazırlanmıştır.

2.TANIMLAR

Alıcı : Web Sitesi’ni kullanarak mal ya da hizmet satın alan kişi

Bakanlık : Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Çağrı Merkezi : Satıcı tarafından Web Sitesi Kullanıcılarının telefon vasıtasıyla ulaşarak sözlü iletişimde bulunabileceği ve olası sorunların çözüm yollarının gösterildiği merkez

Kullanıcı : Satıcı tarafından işletilen Web Sitesi’ni ziyaret eden ya da herhangi bir şekilde kullanan kişi

Kullanım Sözleşmesi : Web Sitesi içinde bulunan ve Kullanıcıların Web sitesini kullanımları sırasında uymayı kabul ettikleri kural ve şartlar

Mobil Uygulama : Web sitesinin taşınabilir cihazlar için özel olarak hazırlanmış uygulama versiyonu

Satıcı : GAMİ GİYİM TİCARET A.Ş.

Web Sitesi : www.cartersoshkosh.com.tr

3.ALIŞVERİŞ SIRASINDA UYGULANACAK TEKNİK ADIMLAR

Web Sitemizden alışveriş sırasında karşınıza çıkacak adımlar ve işlemler aşağıda görselleri ile birlikte gösterilmektedir.

SİTEYE GİRİŞ/ÜYE OLMA

Satın alma yapmak için sitede sağ üst köşede yer alan GİRİŞ bölümünden siteye kayıtlı giriş yapılması/üye olunması gerekmektedir.

Eğer daha önce kayıt olunmuş ise sol tarafta yer alan KAYITLI MÜŞTERİLER kısmından email adresi ve şifre girilerek siteye giriş yapılabilir.

Eğer kayıtlı müşteri değilseniz, sağ tarafta yer alan KAYIT OL kısmından email adresinizi girerek yeni üyelik kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

ÜRÜN SATIN ALMA

incelediğiniz ürünü satın almak için “SEPETE EKLE” butonunu tıklayarak, ürünü sepetinize eklemelisiniz.

Ürünü sepetinize eklediğinizde sağ üst köşede yer alan ‘sepet ikonu’ değerinin güncellendiğini göreceksiniz.

Sepetinizdeki ürünlere ve tutara hızlıca göz atmak için fareyi sağ üst köşede yer alan sepet ikonu üzerine getirdiğinizde mini sepet aşağı doğru açılacaktır.

Sepete atmış olduğunuz ürünü satın almak için ‘sepet ikonu’ üzerine tıklayabilir, ya da açılan mini sepet penceresinde “SEPETE GİT” butonuna tıklayarak satın alma işlemine geçmek üzere devam edebilirsiniz.

Sepetinizin içindeki ürünleri, toplam uygulanan kampanyaları, toplam tutarı ve sepetinizle ilgili notları bu aşamada görebilirsiniz.

Bu ekranda sepetinizdeki ürünleri silebilir ya da adetlerini arttırabilirsiniz. Sepetinizdeki ürünlerini arttırdığınızda sertifika logosunun üstünde yer alan sepet notlarına dikkat ediniz.

Bu aşamada kargo ile ilgili ücretler daha sonra gösterilmek üzere yansıtılmamıştır.

Sepetinde üstünde/altında yer alan “SİPARİŞİ TAMAMLA” butonuna basarak adres bilgilerini girebileceğiniz/daha önce girmiş olduğunuz adresleri seçim yapabileceğiniz ve sepetinizdeki ürünlerin ve tutarların özetleneceği özet görüntüleri görüntüleyebilirsiniz. Bkz. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

ADRES BİLGİLERİNİ KAYDETME

Bu ekranda eğer daha önce adres bilgileri girilmiş ise kayıtlı adreslerinizden seçim yaparak “KAYDET VE DEVAM ET” butonuna basınız.

Eğer yeni bir adres kaydı yapacaksanız, ilk önce yeni adres bölümünden adres bilgilerinizi girip “KAYDET” butonuna basarak adresi kaydetmeniz gerekiyor.

Sonrasında kaydetmiş olduğunuz adresi üst tarafta yer alan TESLİMAT ADRESİ menüsünden seçerek “KAYDET VE DEVAM ET” butonuna basarak ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

Herhangi bir kupon kodu ya da çek numarasından faydalanacaksanız bu adımda çek/kupon kodunuzu girmeniz gerekmektedir.

ÖDEME BİLGİLERİNİ GİRME/SİPARİŞ ONAYI

Devam ettiğiniz ekranda kredi kart bilgilerinizi girerek, satın alma sözleşmesi ve ön bilgilendirme formunu inceleyerek ve işaretlemelerinizi yaptıktan sonra 3D SECURE satın alma yapmak istiyorsanız sol at köşede yer alan 3D SECURE butonuna basmanız gerekiyor.

Sonrasında 3D işlemleri için banka ekranlarına yönlendirileceksiniz ve banka ekranında gerekli onayları verdikten sonra siparişiniz tamamlanmış olacaktır.

Eğer 3D siz işlem yapmak istiyorsanız doğrudan sağ altta yer alan SATIN AL butonuna tıklayarak da siparişinizi sonlandırabilirsiniz.

 

cid:image001.png@01D09D31.022916F0

 

4.ALIŞVERİŞE İLİŞKİN GENEL BİLGİLER

4.1 Alıcı tarafından kabul edilerek onaylanan ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesi, Web Sitesi üzerinde yer alan Hesabım bölümünde ilgili mevzuat uyarınca işlem tarihinden itibaren 3 (üç) yıl süreyle elektronik ortamda saklanmakta ve Alıcı’nın istediği zaman kolayca erişimine açık tutulmaktadır.

4.2 Alıcı tarafından sipariş verme işlemi sonlandırılmadan önce olası veri girişi hatalarını düzeltilmesi için sipariş özeti elektronik ortamda Web Sitesi üzerinde gösterilmekte ve düzeltme için gerekli teknik imkanlar sağlanmaktadır.

4.3 Satıcı ile Alıcı arasında olası bir uyuşmazlık yaşanması halinde öncelikle Çağrı Merkezi’nden Satıcı ile iletişime geçilerek sorunun hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturulması tavsiye edilmektedir.

4.4 Alıcı ile Satıcı arasında Çağrı Merkezi üzerinden olası sorunlara çözüm bulmak üzere görüşmeler yapılması Alıcı’nın tabi olduğu mevzuat kapsamında dilediği yasal yollara başvurmasına engel teşkil etmez.

5.GİZLİLİK KURALLARI

5.1 Satıcı tarafından, Kullanıcılar’a daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgiler (isim, yaş, e-posta adresi, vb.) talep edilmektedir. Web Sitesi ve Mobil Uygulama ile toplanan bu veriler; kampanya çalışmaları veya Kullanıcı’nın hesabına yönelik özel promosyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için Web Sitesi bünyesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgiler haricinde; Web Sitesi üzerinden yapılan işlemlere ait istatistiksel veriler analiz edilebilmekte ve saklanmaktadır.

5.2 Satıcı, üyelik formları ya da mal veya hizmet satışı sırasında kendisine iletilen bilgileri, faaliyet dışı hiçbir amaçla kullanmamakta ve faaliyet dışı üçüncü kişilere satmamaktadır.

5.3 Web Sitesi içeriğinde Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve ilgi Alanı Raporlaması özellikleri kullanılmaktadır. Reklam ayarları kullanılarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı dışında kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamları özelleştirilebilir. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, Web Sitesi’ni ve varsa Web Sitesi üzerinden verilen reklamları, Kullanıcılar’ın ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. işbu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer Kullanıcılar’a ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile paylaşılabilir. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel bilgi (isim, soyadı, T.C Kimlik No, cinsiyet, yaş vb.) içermeyip, grup olarak Kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi derlemek amacıyla kullanılmaktadır. Web Sitesi içinde yer alan Kullanım Sözleşmesi’ni kabul edilmesiyle, anonim bilgilerin reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay verilmektedir.

5.4 Kullanıcılar’ın Web Sitesi’ne geçmişte yaptığı ziyaretleri temel alarak Web Sitesi kullanımı ve reklamlarla ilgili bilgi toplamak, Web Sitesi ve reklamları optimize etmek ve yayınlamak üzere Web Sitesi üzerinden sağlanan birinci taraf çerezler ve Google dahil üçüncü taraflarca sağlanan üçüncü taraf çerezler birlikte kullanılmaktadır.

5.5 Kişisel Kullanıcı bilgileri, ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır. Bunun dışında ve işbu gizlilik kurallarında belirtilen haller haricinde Kullanıcı bilgileri hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmaz.