Sırala 1 Ürün

Ayakkabılar/Patikler

KONFORLU VE ERGONOMİK KIZ ÇOCUK AYAKKABILARI
Kız çocuk ayakkabısı ve patiği konusunda görünüşten daha önemli olan şey sağlıklı ve rahat olması. Çünkü sağlıksız bir ayakkabı çocuğunuzun ayak gelişiminden yürüyüşüne, duruşuna kadar pek çok şeyi etkileyebiliyor. Bu sebeple patik ile başlayan serüveninizde mutlaka sağlık konusunu merkeze alarak ayakkabı alışverişi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kızınız için ayakkabı ve patik alırken ürünü denemeyi unutmayın. Bazı ebeveynler çocuklarının ayakkabı numarasını bildikleri için kendi başlarına alışveriş yapabiliyor. Ayakkabı alışverişi yaparken çocuğunuz mutlaka yanınızda olmalı. Çocuğunuzun ayak ölçüsüne güvenmek yerine, uygun ayakkabıyı bulmak için deneme yanılma yöntemini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde çocuğunuza aldığınız ayakkabı küçük veya büyük gelebilir. Bunun sonucunda da çocuğunuz ayakkabılar içerisinde kendini rahat ve konforlu hissetmiyor.

Yapılan en büyük yanlışlardan bir diğeri de numarası küçük ayakkabıların zamanla açılacağı düşüncesi. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız artık bu düşünceyi rafa kaldırmanın zamanı gelmiş demektir. Çocuğunuz için tercih edeceğiniz ayakkabı daha ilk alındığı günden itibaren rahat olmalı. Ayrıca ayakkabıyı mutlaka çorapla denettirmelisiniz. Ayakkabıyı hangi tür çorapla giydirmeyi düşünüyorsanız ona göre seçim yapmalısınız. Ayakkabının içine giydireceğiniz çorapların mutlaka pamuklu olmasına dikkat edin.

Ayakkabı ve patik alışverişine çıktığınız zaman saati göz önünde bulundurun. Çünkü yetişkinler gibi çocukların da gün içinde ayakları şişer. Çocuklarınızın ayakkabısıyla kendini konforlu ve güvende hissetmesini istiyorsanız alışverişinizi öğleden sonra yapmaya özen gösterin.

Kız Çocukları İçin Ayakkabı Seçimi
Ayakkabı seçimini yaparken, tabanların esnek olmalı. Ayakkabının tabanı yarı esnek ve yumuşak tercihen de bağcıklı olmalıdır. Bağcıkları da kısa tutmalısınız. Çocuklar aktif varlıklar olduğu için hareket içinde olmaları sebebiyle yere bastıklarında yumuşak hissetmelidir. Bağcıkları da uzun olduğu takdirde onlara takılıp düşebilirler. Ebeveynler bağcık boyuna özen göstermelidir.

Kız çocukları için birden çok çeşit var ancak şıklıktan çok çocuğun kendini iyi ve rahat hissetmesi önemli. Kız çocukları topuğu biraz daha yüksek olan ayakkabılara daha fazla meraklı olabilir ancak onlar için doğru olan alçak ayakkabı olacaktır. Yeni yürümeye başlayan çocuklarda ayakkabının topuklu olmasına gerek yokta, hatta alçak topuklu ayakkabılar onların yürüyüşlerini kolaylaştıracağını unutmayın. Daha büyük çocuklarda ise topuk yüksekliği 1,5-2 cm geçmemelidir.

Ayrıca, ayakkabının topuğu saran kısmı topuğu destekleyecek şekilde sert ve ön kısmının ise ayağın büküldüğü yerden rahatça bükülmesine izin verecek şekilde yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Ayak bileğini saran kısmı, ayak bileği hareketini engellemeyecek şekilde yumuşak olmalıdır.

Alışveriş yapılırken kaliteden asla ödün verilmemeli. Unutulmamalı ki çocuğunuza seçeceğiniz ayakkabı onun komple yürüyüşünü etkileyecektir. Mutlaka kaliteli kumaşlardan üretilmiş ürünler tercih edilmeli, çocukların ayak sağlığı göz ardı edilmemeli.

Kız Çocuklar İçin Patik Seçimi
Patik seçimi yapmak ayakkabı seçimi yapmaktan daha kolay sayılabilir. Çocuğunuzun sevdiği renkleri iyi bilmek gerekir. Kız çocukları pembeleri, morları daha çok sever gibi bir yanılgı mevcut ancak buna aldanmamak lazım. Çocuğunuzun sevdiği rengi bilip ona göre patik seçmek gerekir.

Patik seçerken önemli unsurlar; içeriğinin doğal olması, çocuğunuzu ev içinde konforlu hissettirmesi ve yere basışının yumuşak olmasıdır. Bedeni uygun seçilmeli aksi takdirde ayaklarını sıkar ve rahatsız hisseder. Bu hissiyatla patik giymek istemeyebilirler. Bu sebeple çocuğunuzun zevklerini, beğenilerini, beden ölçülerini iyi bilip, kalite kontrolünü yaptıktan sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Carter's kız çocuk ayakkabıları ile çocuğunuzun ayak sağlığını koruyun! Kız çocuk ayakkabı, terlik, sandalet, bot, patik, panduf ve ev terliklerine avantajlı fiyatlarla satın almak için en sevdiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin!

Tümünü Göster